Diéta - Úvod >> Diéty >> Zdravá diéta na chudnutie

Zdravá diéta na chudnutie

Zdravá diéta na chudnutie

Chudnutie - Zdravá diéta je cesta ku peknému, štíhlemu a zdravému telu. Zostavte si ju a začnite chudnúť. Neschudnete 10 kíl za mesiac, ale na opátku máte veľkú šancu, že schudnuté kilá naspäť nepriberiete. Každá diéta má plusy aj mínusy. Na rozdiel od toho zdravá diéta nepozostáva z presného jedálnička, ale zo zásad, ktorá si dokážete aj prispôsobiť. Veľká výhoda zdravej diéty na chudnutie je fakt, že sa pri nej netrýznite a preto vzniká predpoklad, že si s ňou vytvoríte správne návyky zdravého životného štýlu, na ktoré si navyknete a budete ich automaticky dodržiavať aj po skončení úspešného chudnutia. Tým zabránite nežiadúcemu jojo efektu a navyše zdravá diéty na chudnutie je prospešná aj pre Vaše zdravie. Zostavte si diétu podľa nasledujúcich zásad a zdravo a úspešne schudnite.

Zásady zdravej diéty na chudnutie
  • 1. Pitný režim – vypite denne aspoň 8 pohárov čistej vody – najlepšie pred jedlom.
  • 2. Pravidelnosť – svoju stravu si rozdeľte do 4-5 porcií. Jedzte približne každé 3 až 4 hodiny.
  • 3. Kalórie – znížte príjem kalórií o 500 až 1000 denne. Pozor: Celkový príjem kalórií nesmie klesnúť pod 1000 za deň.
  • 4. Zjedzte denne aspoň 5 kúskov zeleniny alebo ovocia (v rámci jednotlivých jedál)
  • 5. Zjedzte denne viac ako 0,8 gramu bielkovín na 1 kilogram Vašej hmotnosti (ak vážite 100 kíl, zjedzte denne viac ako 80 gramov bielkovín). Preferujte rastlinné bielkoviny pred živočíšnymi. Jedzte aj morské ryby
  • 6. Pohybom spáľte týždenne aspoň 1000 kalórií (cca 3 hodiny pohybovej aktivity)

Vyberte si, čo máte radi a zostavte si vlastnú zdravú diétu. Dá to trochu námahy, ale výsledok bude stáť za to. Pokiaľ preferujete chudnutie pod dohľadom odborníka, kliknite si na program na chudnutie a pomôžeme Vám splniť si sen o peknej postave.

Vaši wellness tréneri Alenka a Adam