Diéta - Úvod >> Diéty >> Novoročná diéta

Novoročná diéta

Novoročná diéta

Nastal čas novoročných predsavzatí a medzi ne často patrí aj novoročná diéta. Len pozor na jej výber – aby výsledkom bolo úspešné chudnutie. Pri zlej voľbe sa ľahko môže stať, že nielenže nechudnete ale navyše budete aj v depke z chudnutia. Dva krát meraj – raz strihaj!!! Koľko vydržíte? Týždeň alebo dva, možno mesiac alebo skutočne svoje chudnutie dotiahnete až do konca. V prvom rade to závisí od Vás a v druhom rade to závisí od toho, či si zvolíte tú správnu novoročnú diétu na chudnutie.

1. Ako nezlyhať pri novoročnej diéte? – Prečo chcete schudnúť? Chcete vôbec schudnúť alebo iba viete, že by ste mali? Pokiaľ chcete schudnúť len tak bezdôvodne, tak Vám pravdepodobne to chudnutie dlho nevydrží (úspešne schudne max. 5% ľudí). Pokiaľ máte nejaký silný dôvod, Vaša šanca na úspešné chudnutie je vysoká. Napríklad pokiaľ by lekár povedal 100 tučným ľuďom, že potrebujú schudnúť 10 kíl, inač do roka zomrú, verte tomu, že až 70-80% by sa to podarilo – lebo majú dôvod!!!

2. Ako si vybrať správnu diétu? Voľbu necháme na Vás. Ak spĺňa diéta nasledujúce zásady, tak Vám s veľkou pravdepodobnosťou dokáže pomôcť. 1. Jedáva sa pri nej 4-5 krát denne. 2. Jej súčasťou je aj ovocie a zelenina. 3. Obsahuje dostatok rastlinných bielkovín. 4. Denná dávka kalórií neklesne pod 1000 (približná hodnota – závisí od Vašej hmotnosti). 5. Vypijete pri nej aspoň 2 litre čistej vody.

Chudnutie a diéty sú večná téma. Schudnúť sa Vám podarí len s takou novoročnou diétou, ktorá v princípe nejde proti zdravému rozumu. Pokiaľ si neviete rady s Vaším chudnutím, kliknite si na „program na chudnutie“ a radi Vám pomôžeme účinne schudnúť.