Diéta - Úvod >> Diéty >> Grapefruitova diéta – grepová diéta

Grapefruitova diéta – grepová diéta

Grapefruitova diéta – grepová diéta

Grapefruitova diéta – grepová diéta na chudnutie.
Grep, resp. grepová šťava podporia Vaše chudnutie.

Grepová diéta
Grapefruitová – grepová diéta je hlavne o zdravšom životnom štýle s tým, že chudnutie podporíte jedením grepu, resp. pitím grepovej šťavy. Táto diéta na chudnutie je známa už z minulého storočia. Je vhodná pokiaľ chcete schudnúť do 5 kíl za niekoľko dní, resp. za pár týždňov. Aj výskumy potvrdili, že konzumácia grepu spoločne s dostatočným príjmom bielkovín – proteínov podporí, resp. urýchli Vaše chudnutie. Samozrejme grepová diéta nie je zázrak a musíte si sledovať aj príjem kalórií.

Grepová diéta – ako funguje
Vzhľadom na to, že grep obsahuje minimum kalórií aj keď je to ovocie, je to veľmi vhodná potravina pri chudnutí. Okrem toho obsahuje aj veľké množstvo vitamínov: C, A, vitamíny skupiny B, horčík,..., čo je prospešné nielen pri chudnutí ale aj pre zdravie. Navyše, vďaka svojmu zloženiu, grep pomáha utíšiť chúťky, zrýchľuje metabolizmus a pri vhodnej kombinácii s ostatnou stravou napomáha chudnutiu.

Grepová diéta – postup
Grapefruitová – grepová diéta je jednoduchá. Základným princípom je konzumovať 3 jedlá denne, ktoré by mali obsahovať dostatok bielkovín – mäso, strukoviny, mliečne výrobky. Ale pozor! Váš denný príjem kalórií nesmie prekročiť hranicu 800-1000 kalórií za deň. Pred každým jedlom je dôležité zjesť polovičku grepu – grapefruitu alebo vypiť pohár grepovej šťavy. Samotný grep je lepší ako šťava a dosiahnete lepšie výsledky pri chudnutí. Pokiaľ pridáte aj pohyb, výsledky nenechajú na seba dlho čakať. Môžete schudnúť 4-5 kíl kľudne aj za 2 týždne. Po dvoch týždňoch je vhodné dať si niekoľko dní pauzu a potom môžete v nej pokračovať opäť. Samozrejme, že výsledky sú individuálne a závisia od mnohých faktorov. Grepová diéta nie je napríklad vhodná pre diabetikov. Ako pri každej diéte je dôležité zhodnotiť svoj zdravotný stav a poradiť sa s lekárom.

Grepová – grapefruitová diéta je pri chudnutí vhodná, resp. celý princíp spočíva v tom, že budete konzumovať grepy, resp. piť grepovú šťavu. Ak zmeníte svoj životný štýl na zdravší a pridáte pred jedlom grep, tak by ste nemali nič pokaziť. Ale aj napriek tomu platí ako pri každej diéte - je dôležité zhodnotiť svoj zdravotný stav a poradiť sa s lekárom.

Vyberte si, čo máte radi a zostavte si vlastnú zdravú diétu. Dá to trochu námahy, ale výsledok bude stáť za to. Pokiaľ preferujete chudnutie pod dohľadom odborníka, kliknite si na program na chudnutie a pomôžeme Vám splniť si sen o peknej postave.

Vaši wellness tréneri Alenka a Adam