Diéta - Úvod >> Diéty >> Dukanova diéta na chudnutie

Dukanova diéta na chudnutie

Dukanova diéta na chudnutie

Dukanova diéta na chudnutie – pomôže schudnúť? Je dukanova diéta bezpečná? Pozrite si fázy dukanovej diéty.

Táto diéta je relatívne náročná, ale je pravda, že nejaké to kilo s ňou schudnete. Otázne je, či schudnuté kilá časom naspäť nepriberiete a či táto diéta na chudnutie neohrozí Vaše zdravie. Dukanova diéta má 4 základné fázy.

1. Fáza – Dukanova diéta na chudnutie – táto fáza trvá cca 2 – 6 dní podľa Vašej nadváhy. Ak chcete schudnúť napr. 4 kilá – 1. Fáza trvá dva dni. Ak chcete schudnúť napr. 15 kíl, tak prvá fáza trvá 4 dni a pod. V prvej fáze dukanovej diéty na chudnutie máte povolené jesť len bielkoviny – chudé mäso, ryby, mliečne výrobky s 0% tuku, vaječné bielka,....

2. Fáza – dukanova diéta na chudnutie – túto fázu dukanovej diéty, dodržujte až kým dosiahnete požadovaný úbytok váhy. V tejto fáze striedajte bielkovinové dni (z 1. Fázy) a bielkovinovo-zeleninové dni. Keď dosiahnete požadovanú hmotnosť, prejdite na 3. Fázu dukanovej diéty na chudnutie.

3. Fáza – dukanova diéta na chudnutie – môžete jesť omnoho viac potravín – napr. 1 porciu ovocia denne, ale minimum zemiakov a ryže. Ďalej si môžete dať napr. 2 krajce chleba, 40 gramov syra denne,.... Ale 1 deň v týždni dodržujte bielkovinový deň.Túto fázu doržujte nasledovne – za každé schudnuté kilo 10 dní. Schudli ste 20 kíl? Tak ju dodržujte 200 dní

4. Fáza – dukanova diéta na chudnutie – v tejto fáze už môžete jesť čokoľvek ale taktiež jeden deň v týždni musíte dodržať bielkovinový deň.

Tak ako sa Vám pozdáva dukanova diéta na chudnutie? Je naozaj náročná ale rozhodnutie je na Vás!!!


Pred držaním diéty by ste sa mali najprv poradiť so svojim lekárom!