Diéta - Úvod >> Diéty >> Cambridge diet – cambridgeská diéta na chudnutie

Cambridge diet – cambridgeská diéta na chudnutie

Cambridge diet

Hlavný princíp Cambridge diéty na chudnutie spočíva v tom, že Váš denný príjem energie môže byť maximálne 2000 kj (kilojoulov) = cca 480 kcal (kalórií).

Tým pádom je Cambridge diéta predurčená na jojo efekt. Cambridgeská diéta má ďalšie tvrdé pravidlo a to je, že môžete jesť maximálne 3 krát denne a to iba rôzne instantné nápoje, polievky, tyčinky, či kokteily na chudnutie.

Pokiaľ camridge diétu vydržíte, zaručene stratíte časť svalovej hmoty, pretože klesne Váš denný príjem bielkovín pod hraničnú hodnotu. Táto diéta síce spôsobí rýchly úbytok váhy – rýchle chudnutie, ale keďže schudnete aj zo svalov, nebudete vyzerať najlepšie a navyše si spomalíte metabolizmus a jojo efekt nenechá na seba dlho čakať.

Pokiaľ ste ale rozhodnutý Cambridge diétu vyskúšať, dodržujte ju maximálne jeden týždeň (podarí sa Vám schudnúť 2-3 kilá) ale ďalej určite nepokračujte. Môžete si vážne ohroziť zdravie, budete unavený, nervózny a vyčerpaný. Ak sa do camridge diéty pustíte, vypite denne aspoň 2 litre čistej vody a používajte tyčinky a kokteily vo vysokej kvalite – od renomovaných výrobcov. Iba tak môže byť Vaša diéta relatívne úspešná.

Nezabúdajte, že ak prejde týždeň okamžite Cambridge diétu ukončite. Vaše telo nedokáže dlhodobo fungovať bez stravy ako ovocie, zelenina...Zdroj obrázku: www.ifood.tv