Diéta - Úvod >> Chudnutie

Chudnutie - Ako schudnúť

Chudnutie - Ako schudnúť

Chudnutie je proces, ktorý ak máte pod kontrolou (správne informácie, motivácia, výdrž,...), tak ho určite dotiahnete do úspešného konca. Aby ste chudnutie dostali pod kontrolu, prečítajte si jednotlivé články, ktoré Vám môžu byť veľmi prospešné.
Sme si istí, že pokiaľ sa budete riadiť tými správnymi radami, tak už o pár týždňov, respektíve mesiacov môže byť výsledkom Vaše pekné telo. S našou pomocou to dokázali už desiatky ľudí. Zaraďte sa medzi nich. Držíme Vám palce.

Články o chudnutíDobré články o chudnutí z domovskej stránky (www.wellness-trener.sk)

 • Chudnutie je cesta ku zdraviu
  Máte nadváhu. Správne chudnutie je cesta ku zdraviu. Pomôžte svojmu telu a schudnite.
 • Chudnutie resp. diéta v roku 2012
  Chudnutie resp. diéta je v tomto období veľmi aktuálna. Začnite chudnúť tak, aby ste sa opät nesklamali.
 • Diétne jedlá – diétna strava a chudnutie
  Diétne jedlá, diétne potraviny, resp. diétna strava Vám pomôže schudnúť. Ako na to? Chudnutie nie je zložité ak do jedálnička zaradíte zdravé diétne jedlá.
 • Bielkovinové jedlá - proteínová strava
  Bielkovinové jedlá, resp. proteínová strava je základom úspešného chudnutia. Bielkovinová strava zamedzí úbytku svalovej hmoty pri chudnutí, čo zabezpečí lepšie chudnutie ale i predpoklad na zabránenie jojo efektu.
 • Kalorické hodnoty potravín – kalorické tabuľky
  Kalorické tabuľky – chcete schudnúť? Ak poznáte kalorické hodnoty potravín, chudnutie bude ľahšie. Pozrite si kalorické tabuľky jedál, ovocia, alkoholu, pečiva, mäsa, čokolády v prehľadnej tabuľke.
 • Zdravé chudnutie verzus diéty a hladovanie
  Pokiaľ patríte do skupiny ľudí, ktorí chcú schudnúť, potrebujete si zvoliť vhodný spôsob chudnutia. Najčastejším dôvodom neúspechov pri chudnutí je práve nesprávny spôsob chudnutia a nedostatok motivácie.
 • Ako sa nestať otrokom večného chudnutia
  Možno i vy patríte do skupiny ľudí, ktorý neustále chudnú. Bohužiaľ stále viac podliehame zaručeným reklamám, ktoré nám sľubujú zázraky.
 • Ako som schudol 12 kilogramov. 4. – 90. deň
  Postavím sa na váhu, je 4. deň ráno a na moje prekvapenie som schudol prvých 0,7 kilogramu. Následne si meriam obvod pása a prvý centimeter ubudol. Neverili by ste tomu, koľko energie mi tieto výsledky dodali do ďalšieho chudnutia.
 • Motivácia pri chudnutí
  Vnútorná motivácia je základ úspešného chudnutia, resp. jej udržanie na vysokej úrovni!!! Môžete zvoliť akýkoľvek spôsob chudnutia, pokiaľ ale v určitom momente klesne Vaša vnútorná motivácia pod hraničnú hodnotu, tak pri chudnutí zlyháte.
 • Sacharidy (cukry) – Ako vplývajú na chudnutie?
  Ako vplýva konzumácia sacharidov (cukrov) na chudnutie? Sacharidy (cukry) Sú základnou zložkou potravy a preto pri chudnutí si treba dať na ne pozor.
 • Aby chudnutie nebolo len vašich ďalším nesplneným novoročným predsavzatím
  Určite to poznáte i vy. Prestanem fajčiť, začnem cvičiť, schudnem...... Stalo sa takmer pravidlom, že takmer každý jeden z nás si na nový rok dáva novoročné predsavzatia. Ale bohužiaľ až príliš často naše predsavzatia končia už po prvých týždňoch, a zvíťazia naše staré zvyky a naše pohodlie.
 • Primerané zníženie chuti do jedla Vám pomôže schudnúť!
  Ako znížiť chuť do jedla? Ako potlačiť chúťky? Ak je Vašim cieľom účinné chudnutie, tak rozumné zníženie – potlačenie chuti do jedla Vám pomôže schudnúť.
 • Chudnutie a vitamíny
  Vitamíny plnia v našom tele veľmi dôležité úlohy. Naše telo si ich nedokáže vytvoriť samo, preto ich musíme denne prijímať v strave.

 • Prečo naše telo potrebuje živiny?
  Jedlo poskytuje ľudskému telu živiny, ktoré potrebuje k rastu, ale rovnako tieto živiny potrebuje i k regenerácií organizmu. Živiny potrebujeme, aby sme zostali zdravý a fit nielen v mladosti.

 • Zdravé pochúťky pre Vaše zdravie
  Väčšina chutných jedál je nezdravých, ale existujú aj pochúťky, ktoré okrem výbornej chuti pomôžu aj Vášmu zdraviu. Zaraďte ich do svojho jedálnička a buďte fit.
 • Prečo chudnúť teraz a nie potom?
  Poznáte to: „Začnem chudnúť!“ poviete si. Ale odkedy? Od zajtra, o týždeň, o mesiac? Väčšinou to dopadne tak, že ani chudnúť nezačnete. Vždy si človek nájde dôvod, prečo začať neskôr. U veľa ľudí to nakoniec dopadne tak, že celý život majú nadváhu a odhodlajú sa chudnúť až vtedy, keď ich zdravie donúti (alebo ani vtedy nie?)
 • Rýchle chudnutie
  Rýchle chudnutie - Chcete schudnúť rýchlo? Dá sa to. Ale zdravo to nebude. A určite sa dostaví jojo efekt. Chcete to? Alebo trošku pomalšie a natrvalo? To je asi lepšia možnosť na chudnutie.
 • Cviky na chudnutie – cvičenie doma alebo cvičenie v skupine
  Ktoré cvičenie - cviky na chudnutie Vám pomôžu schudnúť a ktoré naopak nie? Niektoré sú účinné a dobré, iné nevhodné alebo neúčinné. Skúste cvičenie doma, cvičenie v skupine alebo iné pohybové aktivity.
 • Zloženie zdravej stravy
  Každý človek s nadváhou túži po tom, aby prebytočné kilá boli minulosťou a aby sa už nikdy nevrátili. Toto želanie je reálne pre každého z vás, ktorý sa rozhodne niečo pre to urobiť.